Eesti on põhiseaduse järgi rahvusriik.
Üksnes rahvusriigi püsimajäämine tagab ka eestlaste püsimajäämise.

Stoltenbergi varajane visiit Eestisse on tunnustuseks

# , ,

Riigikogu liige ja välispoliitika ekspert Mart Nutt leiab, et NATO uue peasekretäri Jens Stoltenbergi tänane visiit Eestisse on ühest küljest viisakus, kuid peegeldab samas ka reaalset julgeolekuolukorda.

“Oma ametiaja perioodil püüab NATO peasekretär külastada kõiki alliansi riike. Teisest küljest on riikide järjekorra valikul sümboolne tähtsus. Eesti on Kesk-ja Ida-Euroopa riikidest üks eeskujulikumaid NATO riike ja seda see visiit kinnitab,” ütles Nutt intervjuus Vikerraadiole.

Nutti sõnul ei tasu alatähtsustada ka rahvusvahelist olukorda, kus sõjakolle on meie piiridele suhteliselt lähedale jõudnud. Seega on NATO-l põhjust rohkem pöörata tähelepanu sellele, mis toimub NATO idapiiride lähistel.

Küsimusele, kas ja millal võiks Ukrainas uuesti hoogustuda sõjategevus, vastas Nutt, et pessimistina eeldab ta, et Venemaa võtab veel selle aastanumbri sees midagi ette.

“Võtmeküsimus on see, et Venemaa ei ole rahul selle olukorraga,mille ta on praegu Ukrainas saavutanud. Tulemas on talv ja ma arvan, et Venemaa teeb kõik, et muuta Ukraina olukord külmadel aegadel veelgi keerulisemaks,” prognoosis Nutt.

Endine Norra peaminister Stoltenberg valiti NATO peasekretäriks tänavu märtsis, kuid Anders Fogh Rasmussenilt võttis ta ameti üle 1. oktoobrist.

 

ERR