Eesti on põhiseaduse järgi rahvusriik.
Üksnes rahvusriigi püsimajäämine tagab ka eestlaste püsimajäämise.

Praegune olukord on külmale sõjale lähedal

# , , ,

“Kui me võrdleme neid kahte ajastust ja protsessi, siis me näeme seda, et jah, kui me nimetasime külmaks sõjaks tolleaegset heidutust, võime seda nimetada ka praegu,” kinnitas ajaloolane Mart Nutt.

Täna väitis president Vladimir Putini esindajaks nimetatud politoloog Sergei Markov, et suursõja korral ei jääks Balti riikidest midagi järele, Rootsil ei ole see-eest põhjust muretsemiseks.

Nutt leidis, et olulist vahet Baltimaade ja Rootsi ohustatusel tegelikult ei ole. Kui algaks kolmas maailmasõda, siis sõltuks tema arvates kõik sellest, milline relvastus kasutusele võetakse. Tuumarelvastuse korral on vähetõenäoline, et Rootsi pääseb.

Nuti hinnangul on Venemaa üks taktika igal juhul lüüa kiilu lääneriikidele omavahele – ühele kinnitades, et teid see asi ei puuduta ning teist ähvardades ja hirmutades.

“Mis praeguses olukorras jälle näitab, et külma sõja olukord hakkab taastuma, on see, et ei kujutata ette, mis võiks olla selle suure sõja või kolmanda maailmasõja tulevik,” lausus Nutt.

Eelmises külmas sõjas olid kaheks osapooleks NATO ja Varssavi Lepingu Organisatsioon. NATO on seda ka praegu, aga tunduvalt laienenud ka nende riikide territooriumile, kes toona olid Nõukogu Liidu riigid, selgitas Nutt.

 

ERr Ringvaade